ÇİĞDEM AKIN


 

Profesyonel çalışma hayatına 1988’de büyük Türk tekstil markası Vakko’da başlayan Çiğdem Akın, 16 yıl boyunca Vakko bünyesinde oluşturulan pek çok markanın kuruculuğunu ve yöneticiliğini yapmıştır.

 

2004 yılında kendi adıyla yarattığı markası “Çiğdem Akın”ı sınır ötesine taşıyarak bir dünya markasına doğru biçimlendirmek için tasarım yolculuğuna devam etmektedir.

2006 yılından itibaren yurt dışındaki seçkin fuarlara katılmakta, Tasarımlarını yarattığı atölyesinde, birçok sanatçıya, televizyon filmlerine ve reklamlara kostüm tasarlarken aynı zamanda sektörün lider markalarına tasarım desteği vermektedir.

2016’da Luxury Lifestyle en iyi tasarım markası ödülüne layık görülmüştür ve yaptığı çalışmalar «National Brand of Turkey» olarak tanıtılmıştır.

Çiğdem Akın tasarımları farklı malzemelerin bir araya gelmesiyle yaratıcı bir siluet olarak ortaya çıkar. Koleksiyon, deneysel formlar yeni yorumlarla kuplara dökülür ve yaşanmış renkler ile zamansızlığın içinde kıvrımlarla kadını yüceltir. Tasarımlar zamansız, bedensiz, özgür kadınlar için tutkulu seçenekler sunar.

Çiğdem Akın markası, Amerika, Avrupa, Ortadoğu ve İngiltere başta olmak üzere birçok ülkenin önde gelen tasarım butiklerinde yer almaktadır.

Çiğdem Akın Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul” ’da her sezon koleksiyonunu sergilemektedir. Bugüne kadar ‘‘Sihirli Dokunuşlar’’, ‘‘Equine’’, ”Ada’’,, “Gaia”, ‘’ “Inferno”, “Purgatorio” ,“Paradiso”, ‘’Secret Garden’’, ‘’Breath’’, ‘’Something Stupid’’ , ’’0’N’dan’’,’’Istila’’, ‘’Davet’’, ’’Rastgele’’, ’’Ukte’’, ’’Obsidian’’, BarbieBy Çiğdem Akın’’ isimli ilgi toplayan defileler gerçekleştirmiştir.