ADA


Yazar : Çiğdem AKIN Blog Ekibi


ADA

 

 

Dünyevi hayata da ruhani hayata da bir adım uzaktadır ada.

Yüzyıllar önce yaşadığı topraklara ruhlarını ekleyerek ,varlıklarını sürdüren periler,şeffaf bir örtü gibi sarmıştır adayı.Yeşiline ağlar örmüştür.

 

Fakat adanın tek yerlisi periler değildir.Uzun yolculuklar,kızgın denizleri aşan korsanlarda nefes alıp vermek ister burada.Karşılaşmalar ses getirir.Ne periler ister terki diyar, ne korsanlar  göç eder.

Doğanın yeşiline,şimdi  bir de kırmızı eklenir.

 

Ada kükrer  önce herkesin yaptığına, sonra küser put kesilir..Yağmurlar

yok eder arda kalanları ve hazırlar ayni kaderi bekleyen başka  bir güne adayı.

 

 

Cigdem Akin 2013 ilk bahar Yaz Koleksiyonu, adanın dokusunu  renklerine ve halkının giyiniş tarzını siluetlerine yansıtmıştır.

 

Doğadan alınan toprak tonlarını,yeşili ve denizden gelen marin tonlarını kırmızıyla kontrastlanır.Kumaş seçimlerinde ki organik ve ipekli  dokular komfor ve zerafeti birleştirir. Uçuşan ipeklere lazer kesimli deriler eklenerek bir bütünlük sağlanmıştır.

 

Kuplar ve siluetler maskülen çizgilerle verilmis ve feminen dokularla bezenmiştir.Koleksiyon genel olarak içinde kendinizi özel hissettiğiniz ama rahatlığınızı kaybetmediğiniz tasarımlar içermektedir.Aksesuarlar koleksiyona tamamlayıcı bir şekilde  özel olarak üretilmiştir.

 

Koleksiyon çoğunlukta kadIn tasarımlar üzerine yoğunlaşsa da  bir kaç erkek tasarımı da  bünyesininde bulundurmaktadır.